EndoMama to mój plan na rozpowszechnianie wiedzy na temat Endometriozy. Robię to z pasją, przyjemnością i zaangażowaniem wierząc, że mogę w ten sposób pomóc innym kobietom.

 

Choruję na Endometriozę, którą zdiagnozowano u mnie 11 lat temu ale wydaje mi się, że mam ją od pierwszej miesiączki. Niestety przez wszystkie te lata nie trafiłam na lekarza, który by skutecznie pokierował moim leczeniem. Endometrioza agresywnie zawładnęła moim ciałem i życiem. Na własną rękę zaczełam szukać pomocy u lekarzy w Warszawie i we Wrocławiu. Ich diagnozy brzmiały jak wyrok, sami byli zdziwieni, że poprzedni lekarz nie widział zmian w moim organizmie jakie poczyniła Endometrioza.

 

Ale to już historia, taką mam nadzieję. Dzięki radykalnej operacji, której podjęli się wspaniali lekarze dr Rubisz, dr Karmowski i dr Zawadzki żyję z nadzieją, że teraz już będzie tylko lepiej.

 

Pełna pozytywnego nastawienia i kreatywnych pomysłów chcę uświadamiać o Endometriozie. Założyłam profil na Facebook i Instagramie, działam jako wolontariuszka w Fundacji Pokonać Endometriozę, wspieram kobiety chorujące na Endometriozę. Wierzę, że jeśli wszystkie nauczymy się mówić o tej ciężkiej, tajemniczej chorobie to obalimy temat Tabu. Zależy mi aby wspólnym działaniem wypracować program leczenia Endometriozy w naszym kraju, który będzie finansowany prze NFZ.

 

" Pamiętaj masz w sobie moc pokonywania trudności, które niesie za sobą życie. Jeśli w to uwierzysz wszystko stanie się mniej skomplikowane. "

 

Znalazłam w sobie moc pokonywania trudności - Dagmara Górecka Basińska